Uwaga! Poniedziałek, 30 maja 2022 roku, godz. 11.00. Niezwykłe spotkanie z wyjątkowym gościem!
Szkoła rozpoczyna cykl spotkań społeczności uczniowskiej ze znanymi i cenionymi ludźmi świata kultury; kina, teatru, muzyki, sztuki pod hasłem:
„Goście Ojca Tytusa w sandomierskiej MARMOLADZIE”.
Charyzmatyczny, bardzo lubiany przez młodzież dominikanin, posługujący na co dzień w kościele Św. Jakuba – Ojciec TYTUS, z pasją od lat uczy w naszej szkole religii. Znany z zamiłowań artystycznych, O. Tytus podjął sie niełatwego zadania – „artystycznej spowiedzi” osób z pierwszych stron gazet i Internetu. Będą to rozmowy w konwencji „Jeden na Jeden” o życiu na świeczniku, pracy nad sobą, o tym, jak można żyć z pasją, realizując swoje marzenia. Bohaterem poniedziałkowego spotkania będzie Tomasz Paweł Karolak – znany i lubiany aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, lektor, reżyser teatralny, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA. To również przedsiębiorca, satyryk, piosenkarz i wokalista zespołu „Pączki w Tłuszczu”, który współtworzy z Bartoszem Miecznikowskim.
W związku z poniedziałkowym wydarzeniem Samorząd Uczniowski ogłasza krótki quiz dotyczący wiedzy o aktorze. Quiz odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 27 maja 2022 r.o godz. 9.50 w szkolnym audytorium.Dla zwycięzców przewidziane nagrody oraz dyplomy wręczone przez samego aktora. Zachęcamy do udziału w quizie i zapraszamy na spotkanie
Dla zainteresowanych – przydatna ściągawka :
Biografia: Tomasz Karolak urodził się w Radomiu, jego rodzice byli oficerami Wojska Polskiego, dlatego też w młodości zmuszony był do częstych przeprowadzek.
Po niezdanym egzaminie do szkoły teatralnej w Warszawie został studentem resocjalizacji. Nie był to jednak jego wymarzony kierunek. Na aktorstwo zdawał jeszcze trzy razy. Dopiero za czwartym razem udało mu się uzyskać indeks Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 1997 roku. Występował w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie oraz na deskach łódzkiego Teatru Narodowego. Karierę filmową rozpoczął w 2003 roku od roli drobnego złodziejaszka Goldiego w filmie „Ciało”. W komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj” znakomicie wcielił się w postać Ludwiczka. Największą popularność zdobył dzięki grze w serialach „Kryminalni” oraz „39 i pół”. Obecnie jest jednym z najchętniej obsadzanych aktorów w polskich komediach.
Dzieciństwo i młodość: Urodził się w Radomiu, gdzie jego rodzice – Hanna i Andrzej Karolakowie – w okresie PRL byli oficerami Ludowego Wojska Polskiego (służyli w Pułku Lotniczym i Dywizjonie Rakietowym). Mieszkał m.in. w Ustroniu Morskim, Warszawie i Mińsku Mazowieckim, gdzie zaangażował się w pracę kółka teatralnego. Po niezdanym egzaminie do szkoły teatralnej w Warszawie podjął studia na kierunku resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Za czwartym podejściem dostał się do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1997. Pracę magisterską obronił dopiero w 2016, w związku z kandydowaniem na stanowisko dyrektora Teatru Ateneum w Warszawie.
Kariera: Debiutował w teatrze 16 grudnia 1995 w roli mistrza ceremonii w spektaklu „Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych” według powieści „Biesy” Fiodora Dostojewskiego w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Występował w teatrach krakowskich: im. Juliusza Słowackiego (1997–1999), Sceny STU (1997–1999), Nowym w Łodzi (1999–2003, 2005) oraz teatrach warszawskich: Montownia (2002), Narodowym (2003–2004), Rozmaitości (2005) i Centrum Artystycznym M25 [Mińska 25] (2006). W 2003 podczas XXVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w Opolu odebrał nagrodę aktorską za rolę Drania w spektaklu „Kurka wodna” Witkacego w Teatrze Nowym w Łodzi.
Na dużym ekranie debiutował rolą posterunkowego w filmie Duże zwierzę (2000). Popularność zdobył w serialu telewizyjnym TVN Kryminalni (2004-2008), w którym grał starszego aspiranta Szczepana Żałodę. Odgrywał główną rolę Dariusza Jankowskiego w trzech sezonach serialu 39 i pół. Wcielał się w postać Ludwika Boskiego w serialu TVP Rodzinka.pl.
W marcu 2010 otworzył własny teatr pod nazwą Teatr Imka. Od 2010 występuje w wystawianych przez teatr spektaklach: „Opis obyczajów III”, „Dzienniki”, „Operetka”, „Kwartet” oraz „Bielska. Boczarska. Grabowski. Karolak” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, „Król dramatu” w reżyserii Łukasza Kosa oraz „Henryk Sienkiewicz. Greatest hits” w reżyserii Krzysztofa Materny. Jest pomysłodawcą i szefem Festiwalu „Polska w IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny”.
W 2010 zdobył nagrodę dla „nie najpiękniejszego faceta” w konkursie w Szymon Majewski Show. W 2014 został odznaczony przez minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Brał udział w telewizyjnym programie rozrywkowym Ameryka Express (2018).Był jurorem w jednym odcinku programu Jak oni śpiewają (2008) i w pierwszej edycji programu Tylko nas dwoje (2010). W 2019 pojawił się gościnnie w programie Big Brother. Wraz z Bartoszem Miecznikowskim został członkiem zespołu muzycznego Pączki w Tłuszczu. 1 lutego 2013 wydali pierwszy singel, „Tylko bądź”, do którego tekst napisał Paweł Kukiz. Piosenka promowała ich debiutancki album studyjny, została także wykonana w walentynkowym odcinku serialu Rodzinka.pl. W 2015 wyreżyserował bajkę dla dzieci „Momotaro”.W 2020 był nominowany do Telekamery „TeleTygodnia” w kategorii „aktor”. W 2021 roku został twarzą oferty na kartę sieci Plus, w spocie reklamowym wcielił się równocześnie w trzy różne role.
Życie prywatne: Z nieformalnego związku z modelką Violettą Kołakowską ma córkę Lenę (ur. 5 listopada 2007) i syna Leona (ur. 20 lutego 2013).
Źródło : za Filmweb, Wikipedia